Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

ovi turkce ana sayfa Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

Nokia’nın sunduğu Ovi servislerini kullanabilmeniz için bir Ovi hesabı açmanız gerekiyor. Üyelik işlemini ister cep telefonunuzdan isterseniz de bilgisayardan gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazıda Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabının kolay bir şekilde nasıl açılacağını anlatacağız.

Öncelikle www.ovi.com adresine gidin. Karşınıza Ovi’nin Türkiye’ye özel sayfası çıkacak. Bu sayfada sağ üst köşede yer alan “Kayıt” linkine tıklayın. Açılan sayfada yer alan formu düzgün bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Uygun bir kullanıcı adı ve şifre belirledikten sonra aktivasyon e-postasının gönderileceği bir e-posta adresi ve Nokia cep telefonunuzu birlikte kullandığınız hattın numarasını girmeniz gerekiyor. Güvenlik kodunu girip “Devam” butonuna tıkladıktan sonra artık Ovi dünyasının nimetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Açmış olduğunuz bu Ovi hesabını hem Ovi Haritalar uygulamasında hem de Ovi Mağaza’da kullanabilirsiniz

Ovi Mağaza’dan paralı oyun ve uygulama indirmek

scr000076 Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir süre öncesine kadar sadece ücretsiz içerikleri indirebildiğimiz Ovi Mağaza üzerinden artık paralı uygulamaları veya oyunları da satın alıp cihaza yüklemek mümkün. İçeriklerin fiyatları TL cinsinden verildiği için günlük kurla, döviz hesabıyla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Ayrıca fiyatlar tüm vergiler dahil edilmiş şekilde görüntüleniyor. Bu yazıda Ovi Mağaza üzerinden paralı içerik indirmenin yollarını anlatacağım.

Ovi Mağaza’ya son günlerde girmişseniz ücretsiz uygulamaların yanında, yanında fiyatları da belirtilen çeşitli oyun ve uygulamalar da dikkatinizi çekmiştir. Satın alıp Nokia N8′e indirdiğim Fruit Ninja oyunuyla ilgili satın alma adımlarının üzerinden geçelim.

scr000077 Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

Uygulamanın kendine özel sayfasına girdiğinizde “Satın al” butonunu karşınızda göreceksiniz. Bu butona dokunun.

scr000078 Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

Sonraki adımda Ovi Mağaza hesabınızla Ovi Mağaza’ya giriş yapmanız gerekiyor. Eğer bir Ovi hesabına sahip değilseniz, giriş formunun altındaki “Henüz Nokia hesabınız yok mu? Burayı tıklayarak oluşturun” bağlantısını takip edebilir ya da Ovi.com üzerinden Ovi hesabı nasıl açılır? başlıklı yazıya göz atabilirsiniz.

scr000079 Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

Kullanıcı girişi yaptıktan sonra yukarıdaki ödeme yöntemlerinden birisini seçmeniz istenecek. Türkiye’de genellikle Visa veya MasterCard kullanıldığı için elinizdeki kredi kartına göre bu ikisinden birini seçmelisiniz.

scr000080 Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

Sonraki adımda sizden kredi kartı bilgilerini girmeniz istenecek. Bilgileri istendiği şekilde girmeniz gerekiyor.

scr000081 Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

Eğer dilerseniz kart bilgilerini Nokia hesabınıza kaydedebilir ve her seferinde yeni bir paralı uygulama veya içerik satın alırken kredi kartı bilgilerini girmekten kurtulabilirsiniz. Nokia bu bilgilerin güvenli bir şekilde saklandığını ve cep telefonuna kaydedilmediğini garanti ediyor.

scr000082 Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

Kredi kartı bilgilerini doğru ve eksiksiz biçimde girdikten sonra aşağıdaki onay ekranıyla karşılacaksınız. Bu noktada “Onayla” butonuna dokunarak satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

scr000083 Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

Onayla butonuna dokunduktan sonra yukarıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu esnada yapacağınız tek şey beklemek.

Scr000084 Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

Ödeme işlemi başarıyla gerçekleşti. Ovi Mağaza, satın alınan içerikle ilgili makbuzu kullanıcının Ovi hesabıyla ilişkili e-posta adresine gönderiyor.

scr000085 Ovi.com üzerinden Ovi Mağaza hesabı nasıl açılır?

Ödemenin de alınmasının ardından Fruit Ninja oyunun indirilme ve kurulum işlemleri başladı. Bu işlemlerin de sonunda artık geriye oyunu keyifle oynamak kalıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Incoming search terms:

  • ovi com
  • ovi hesabı nasıl açılır
  • nokıa hesabı oluşturma
  • nokia ovi mağaza hesap açma
  • nokia hesabi nasil acilir
  • nokia hesabı oluştur
  • nokia hesabı nasıl oluşturulur
  • www ovi com
  • ovi hesap açma
  • OvimağazaYorumlar